Začátek je nejtěžší, pak už to jde snadno

Ať už začínáte dělat cokoliv nového, vždy je nejtěžší začátek. Až zvládnete první fáze, vše půjde samo a jakoby automaticky.

Pamatujete si, když jste se v první třídě učili abecedu? Jak to bylo těžké? A teď vám nedělá žádné problémy číst a nemusíte přemýšlet nad každým písmenkem. Nebo když jste se učily řídit? Přemýšleli jste nad tím, kdy zařadit, sešlápnout spojku, plyn, nebo brzdu, navíc jste museli dávat pozor na dopravní značky. A teď? Řídíte automaticky, a ještě si při tom povídáte se spolujezdcem. Prostě to jde samo.

Ať už začínáte dělat cokoliv, vždy napodobujete písmenko „J„. To znamená, že v prvních fázích vám to nejde a vy takzvaně padáte dolů, po nějakém čase základy zvládnete a pak už jen ve svých schopnostech stoupáte nahoru.

Další přirovnání je k raketě mířící do vesmíru. Víte, že raketa spotřebuje většinu své celkové energie cca. 80% jen pro start, aby se mohla odrazit od země a proletět atmosférou? A když je ve vesmíru a pak, když míří nazpět, už tolik energie nepotřebuje.

Proto se nikdy nevzdávejte a nepodléhejte negativitě, když vám to v začátcích nejde, když se musíte do všeho nutit. Když se první měsíce nutíte do toho, aby jste jedli zdravě, a když se nutíte, aby jste 3x týdně sportovali. A vše tohle děláte s odporem a nechutí. VYDRŽTE TO!!!
Pamatujte na raketu a na písmeno „J“. Po nějakém čase to pro vás nebude tak nepříjemné, až nakonec přijde čas, kdy to budete dělat automaticky a bude vám to i příjemné.