Zdravá výživa

K hubnutí a udržení štíhlosti zdravá výživa patří. Každý, kdo chce zhubnout k tomu ma jeden ze dvou důvodů, nebo rovnou oba

  1. lepší vzhled
  2. zdraví

Hubnutí stylem, že sníte 2 rohlíky za celý den je nešťastné řešení, které nepodpoří ani jeden výše zmíněný cíl. Když chybí výživa zevnitř, nepomůže žádná kosmetika navenek. Výživa těla je extrémně důležitá.

Hubnutí a jídlo jsou přátelé
V myslích mnoha lidí panuje představa, kdy se při každé snaze o hubnutí stává jídlo jejich nepřítelem. Opak je pravdou. Volbou správných potravin přispíváte k ochraně svého zdraví a v případě potřeby se strava stává vaším spojencem v boji proti zdravotním potížím a chorobám.

Bez živin pěkný nebudete
Dobrou stravou podporujete svou krásu. Nedostatek živin způsobuje mnoho vad na kráse, suchou pokožku, lámavé nehty, vlasy, kruhy pod očima, zkažené zuby, atd……………

Nedostatek živin způsobuje problémy s hubnutím
Každá makro i mikro živina má v těle mnoho funkcí, nedostatek způsobí, že tělo nebude pracovat tak dobře, jak by mohlo a tím bude i hubnutí mnohem složitější.

 

Co tělo potřebuje

  • Mikroživiny: 13 vitamínů,16 minerálních látek
  • Makroživiny: sacharidy, bílkoviny, tuky
  • Vodu, vlákninu

 

Podvýživa a obezita
Podvýživou mohou a také často trpí obézní lidé, jejichž jídelníček není vyvážený.

Češi a podvýživa
Češi v průměru jedí více nasycených tuků a cukru a méně škrobu a vlákniny, než by měli; výsledek je jedno z předních míst na světovém žebříčku výskytu onemocnění věnčitých tepen srdce.